„POHYBEM V POHYBU“

Klub kapitána Nema

Vážení návštěvníci,
Vítejte v solné jeskyni Kapitána Nema. Pro Vaše maximální pohodlí a užití si pobytu u nás jsme pro Vás připravili několik praktických informací.

TERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Solné jeskyně jsou novou progresivní metodou využití příznivého působení soli na lidský organismus.
Solná jeskyně je místem klidu a relaxace. Relaxační kůra probíhá po dobu 45 min na komfortních lehátkách. Teplota v solné jeskyni se pohybuje v rozmezí 20 – 23°C. Pobyt v solné jeskyni po dobu 45ti minut je srovnatelný s třídenním pobytem u moře. Pro maximalizaci níže uvedených účinků se doporučují pravidelné návštěvy jeskyně (ideálně 2x týdně) alespoň v počtu 10ti (ideálně 15ti) po sobě jdoucích návštěv, které zajistí stabilizaci a zlepšení celkového stavu organismu.
Solná jeskyně Kapitána Nema byla zhotovena za použití kombinace kamenné a mořské soli, čímž je dosaženo unikátního mikroklimatu a znásobení léčivých účinků.
Stěny jeskyně jsou vystavěny z opracovaných kvádrů přírodní kamenné soli z Pákistánu a solných cihel ze soli z polské Klodowy, na stropě je nástřik solného roztoku ze soli z mrtvého moře a na zemi je nasypána silná vrstva směsi soli z Mrtvého a Černého moře. Celá jeskyně je izolována proti vlhku a vzniká tak hypoalergické a bakterií prosté prostředí. Jeskyně je navíc vybavena dvěma germicidními lampami, které po každé kůře ovzduší v jeskyni desinfikují. Výměnu vzduch v jeskyni zajišťují dvě klimatizační jednotky.

Hlavním terapeutickým účinkem je tzv. HALOTERAPIE – léčba dýchacích onemocnění solným aerosolem. U haloterapie, stejně jako u většiny přírodních terapií, se pozitivní účinky projeví po opakovaných návštěvách jeskyně. Haloterapie nemá žádné vedlejší účinky a je proto doporučována všem bez rozdílu věku.
Další podstatnou součástí ozdravného procesu je působení stopových prvků soli, které se v jeskyni nachází ve vysoké koncentraci. Stopové prvky, jako je jód, kalcium, magnézium, sodík, hořčík, brom, selen a mnoho dalších příznivě působí na lidský organismus a tvoří jeho důležitou minerální konstituci. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v solných jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě. Pobyt v solné jeskyni je účinný při onemocnění:
- horních a dolních cest dýchacích
- srdce a oběhového systému
- štítné žlázy
- zažívacího traktu
- kůže a při dermatologických obtížích
- revmatismu
- nervového vegetativního systému
- neurózách, stresu a únavě

Při pravidelných návštěvách se také zlepšuje prokrvení orgánů, látková výměna a spalování tuků. Lékaři chápou pobyt v solné jeskyni jako doplňkovou léčbu či jako prevenci např. během chřipkových období, apod.
Pro znásobení příjemného pobytu je jeskyně vybavena unikátním osvětlovacím systémem se speciálními barvami osvětlení – tzv. KOLOROTERAPIE. Léčba barevným světlem má příznivý vliv na lidský organismus a duševní pohodu.
Kvalitní systém ozvučení umožňuje prostřednictvím příjemné relaxační hudby lépe dosáhnout uvolnění.